Yangi Oʻzbekiston: tarixi, buguni, kelajagi
📄 Yangi O‘zbekiston – uning tarixi, buguni va kelajagi Ochish 📄 Yangi Oʻzbekiston Oliy ta’lim tizimi Ochish 📄 Yangi Oʻzbekiston universitetlarini xalqarolashtirish Ochish
📄 Buyuk kelajak nizomi maqolasi Ochish📄 Madaniy va ma'rifiy rishtalarni tarixiy asoslari qo'r olmoqda maqolasi Ochish
📄 Mangu quyosh tarixiy haqiqat va badiiy tafakkur chorraxasida maqolasi Ochish 📄 Markaziy Osiyo yangi davr ostonasida maqolasi Ochish📄 O‘zbekiston — oliy ta’limda global hamjamiyatning to‘laqonli a’zosi maqolasi Ochish

Новый Узбекистан: история, настоящее и будущее
📄 Новый Узбекистан: история, настоящее и будущее Ochish 📄 Высшее образование в Новом Узбекистане Ochish 📄 Интернационализация университетов Нового Узбекистана Ochish
📄 Статья «Хартия великого будущего» Ochish📄 Исторические основы культурных и просветительских связей укрепляются Ochish
📄 «Вечное солнце»: на стыке исторической реальности и художественного осмысления Ochish 📄 Центральная Азия на пороге новой эпохи Ochish📄 Узбекистан — полноправный участник мирового сообщества в сфере высшего образования Ochish